Kilo Verdikten Sonra Sarkan Derilerinizden Nasıl Kurtulursunuz?

Kilo Verdikten Sonra Sarkan Derilerinizden Nasıl Kurtulursunuz?
13 Kasım 2017 tarihinde eklendi, 11 kez okundu.

Kilo Verdikten Sonra Sarkan Derilerinizden Nasıl Kurtulursunuz?

Çirkin ve sarkan deri kilo vermeye başladıktan sonra başlar özelliklede hızlı kilo kayıplarında bu dahada fazla görünür. 50 ila 100 kilo arasında aşırı miktarda kilo vermek, özgürleştirici ve saygınlık kazandırabilir, ancak aşırı vücut kitlesi tutan cildi nereye götürür? Kısa bir süre içerisinde muazzam miktarda kilo kaybederseniz, deriniz sarkacak toplanmayacaktır. Gevşek deriden kurtulmak için ne yapabilirsiniz? Cerrahi uygun bir çözüm, ancak maliyetlidir ve yara izi bırakabilir. Ameliyat olmayı seçmeden önce düşünebileceğiniz farklı önlemler var.
Akıllıca Seçimler
Bu nedenle, aşırı kilo kaybından sonra gevşek sarkan deri yığınlarından kurtulmak için koruyucu önlemler tedaviden daha iyi olduğunu ve bu tavsiyenin güzelce uygulanmanın size sağlayacağı faydalar nelerdir. Bunları inceleyeceğiz. Kilo vermeyi yavaş yavaş sağlayan bir diyet planı seçerseniz, sorunun büyük kısmı önlenebilir. Vücudunuz yavaşça küçülürse, cildin iyileşme süresi kısalır ve buna göre ayarlanır. Haftalık kilo kaybı, haftada bir ila iki kilo vermek amacı ile sarkan cildinin etkisini en aza indirmeye yardımcı olabilir. Sağlıklı beslenme ve egzersiz ve diyet planları yavaş yavaş kilo vermenize yardımcı olabilir.
Cildin Esnekliği
Cildinizin sağlığı cildinizin hızlı bir şekilde iyileşip iyileşmeyeceğini belirlemede büyük bir rol oynayabilir. Cornell Üniversitesi Weill Tıp Fakültesi’ndeki plastik cerrahi yardımcı doçent doktor Jason Spector’a göre “cildin esnekliğini belirleyen en büyük iki faktör yaş ve genetiktir” Bu iki faktörün lehinize değilse ne olur? Sağlık uzmanları, belirli gıdaları yemenin cildin esnekliğini artıracağını önermektedir:
A, C ve E’nin Vitaminlerinin Enerjisi
Bu vitamin grupları cildi serbest radikallerden (hücresel hasara neden olan kötü durumlardan) korur ve cilt onarımını da artırır. Özellikle, A vitamini cildin alt katmanını hidratlaştırmaya yardımcı olur, C vitamini , kollajen ve elastin gibi cildi sıkılaştıran lifleri ve Vitamin E kalkanı güneş hasarından korur. Yeşil yapraklı yeşillikler ve renkli meyve ve sebzeler yiyerek cildin esnekliğini artırabilirsiniz. Belirli örnekler arasında havuç, portakal, turpgiller, narenciye, kivi, papaya, brokoli, Brüksel lahanası, ıspanak ve yapraklı sebzelerin cilt için önemi büyüktür.

kilo verdikten sonra sarkan derilerinizden nasıl kurtulursunuz?

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git