Pazar, Şubat 24, 2019
Bayanca TrendlerMakyaj

Beyonce Dumanlı Göz Makyaj Stilleri

36Görüntüleme

Dumanlı göz makyaj stilleri gece davetlerinde en çok tercih edilen makyaj stilleri arasında yer almaktadır. Gözleri belirginleştirdiği ve seksi görünüm yarattığı için özelliklede koyu tenli ve çukulata renkli ciltlerde çok hoş ve çekici durmakta.

Beyonce’ gri tonların dumanlı göz makyajının en çok yakıştığı koyu tenli ünlüler arasında yer almakta, Beyonce’ göz şeklini en çok ortaya çıkaran dumanlı makyajı bazen gri ve siyah gibi koyu renklerde bazende bakır yada altın tonlarında kullanıyor. Bu dikkat çekici makyajı kırmızı rujla tamamlayıcı ve dikkat çekici görünmeyi başarıyor.

Dumanlı Makyaj Nasıl Uygulanır.

Göz kapaklarınıza farın kalınlığını arttırmak için önce ten rengi bir kapatıcı sürün.

Makyaja kirpik dibinden göz, çukuruna kadar dağıtarak uygulayın. Farın yoğunluğunu göz pınarına kadar daha hafif, gözün dış kısmına doğru daha yoğun uygulama yapın.

Ardından gözlerinizi çevreleyin. Bunun için gözün iç kısımlarına, hem alta, hem üstüne kalem çekin. Bu uygulamayı suya dayanıklı bir kalemle yapmanız önemli. Üst kirpik diplerine eyeliner ile belirginleştirin. Amacınız kuyruklu bir çizgi elde etmek değil, doğal kirpik hizasını takip etmek olmalı.

Makyajı tamamlamak için kirpiklerinize iki kat maskara sürün. Maskarayı sürerken kirpik diplerine yoğunlaşırsanız hem kirpikler hacim kazanır. Hemde yukarı doğru kalkar.

Şimdi Beyonce’nin uyguladığı dumanlı makyaj sitillerine galerimizden bir göz atalım…

Alıntı Metin: Vogue

Bir cevap yazın