Pazar, Şubat 24, 2019
GüzellikMakyaj

Hızlı Ve Kolay Makyaj Uygulama Tekniği

28Görüntüleme

Kusursuz görünmek için saatlerce makyaj yapmanıza ve zaman kaybetmenize gerek yok. Çok kolay ve kullanışlı uygulamalarla sadece 10 dakikada istediğiniz görüntüye kavuşabilirsiniz… kolay ve hızlı makyaj teknikleri, sağlıklı bir cilt her zaman ilgi çekecektir. Kesinlikle cildinizde nemlendirici kullanın.Makyaj yapmadan önce kullanacağınız nemlendirici cildinizi makyaja hazırlayacaktır. Nemlendiriciyi uyguladıktan daha sonra beş dakika beklemelisiniz. Cildiniz nemlendiriciyi İyice emildikten sonra fondöteni cildinize uygulayın. Hafif bir göz kalemi sürün. Doğallıktan uzaklaşmadan uygulanan bu kalem uygulaması kapatıcı için zemin hazırlayacaktır.
Yüzünüzdeki pürüzlükleri ve gözaltı morluklarını kapatmak için kapatıcı kullanın. Daha etkili bir sonuç için parmaklarınızla değil bir fırçayla bunu yapın. Sorunlu bir cilde sahipseniz likit ya da kremsi bir fondoten uygulayın. Fakat cildinizde herhangi bir sorun yoksa sadece hafif renkli bir nemlendirici kullanabilirsiniz. Allığınızı mutlaka göz makyajınızı yapmadan önce uygulayın. Böylece daha çok doğal bir göz makyajı yapmanızısağlayacaktır. Gözlere uygulanacak makyaj için öncelikle kirpiklerinizi kıvırın ve peşinden ince bir tabaka far uygulayın.Daha daha sonra eye liner çekin.Son olarak da kirpiğinizin diplerinden ucuna doğru rimelinizi uygulayın.Bu sıralama sayesinde gözlerde bir bütünlük yakalamış olacaksınız. Dudaklarınızı hafif renklendirin.Fakat rujunuzu sürmeden önce dudak kalemi kullanın.Kalemi kullanarak daha çok dolgun bir görünüme kavuşabilir ve de rujunuzun taşmasını engelleyebilirsiniz.Ancak tonların birbirine geçerli olmasına ilgi edin. Kaşlarınızı düzeltin.Kaş renginize geçerli bir kalemle boşlukları doldurarak daha çok düzgün bir sonuç elde edebilirsiniz.
İlk önce fırçayla kaşlarınızı tarayın ve boşlukları öyle doldurun. Son olarak makyajınızı pudra ile birlikte sonlandırın.Fırça yardımı ile birlikte kullanacağınız yarı transparan bir pudra makyajınızı sabitleyecektir.

hizli-makyaj-yapma

 

Bir cevap yazın