Kepeğe Karşı Çözümler

Kategoriler Faydalı Bilgiler, SağlıkYayınlanan

 

 Kepeğe Karşı Asprin
2 aspirini toz haline getirip  saçınızı yıkarken  kullandığınız şampuana ekleyin. Karışımı saçınızda 1-2 dakika beklettikten sonra iyice durulayın tekrar şampuan ile  yıkayın.

 

 Kabartma tozu – Karbonat
Kepeği kontrol altına almak için saçlarınızı ıslattıktan  sonra bir avuç dolusu kabartma tozunu  saç derinizde iyice ovalayın. Sonrasında saçınızı iyice durulayın.  Saçınız  ilk başlangıçta kuruyacaktır. Fakat birkaç hafta sonra saç deriniz ve saçlarınız daha yumuşak olacaktır.

 

Limon

 Sadece saç derinize iki yemek kaşığı limonla masaj yapıp  suyla durulayın. Daha sonra bir çay bardağı suya bir çay kaşığı limon suyunu karıştırıp saçlarınızı durulayın. Bu uygulamayı her gün kepekleriniz kaybolana kadar  yapın

 

 Ağız gargarası

Yoğun kepeği tedavi etmek için, saçınızı düzenli olarak şampuanla yıkayıp, sonrasında ağız gargarasıyla durulayın.

 

 Tuz

Tuz kepekten kurtulmanız için en iyi bir çaredir. Tuzluğu alın ve kuru olan saç derinize biraz tuz serpin. Daha sonra, saç derinize masaj yapıp tuzu iyice yedirmeye çalışın. Kuru ve pul pul olan saç derinizi şampuanla yıkayın.

 

lettogrand-yatakbasi

Sirke
Kepekten kurtulmak için,  şampuanlamanın ardından 2 fincan soğuk suya 2 fincan elma sirkesi ekleyip saçınızı bununla durulayın.  Saçınızı şampuanlamadan önce  3 yemek kaşığı sirkeyi saç derinize masaj yapın. Birkaç dakika bekletip saçınızı durulayın. Sonrasında saçınızı şampuanla yıkayın.

Aşağıdaki Konular ilginizi Çekebilir

Bayan giyim dekorasyon fikirleri yemek tarifleri bayanların en sevdiği konular bayancatrendler.com'da

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir