Doğru Makyaj Stilleriyle Güzelliğinize Güzellik Katın

Kategoriler Bayanca Trendler, Güzellik, MakyajYayınlanan

Bakımlı bayanların gösterişliliği başkadır. Her durumu ile giyimini makyajını çekici ve alımlı olmayı çok iyi başarır. Sizlerde yaptığınız makyajınızlar alımlı ve çekici görünüme bürünmek istiyorsanız sizin için hazırladığımız önerileri dikkate almalısınız. Ten renkginize uyumlu makyaj uygulayarak çekici görünmeyi sağlayabilirsiniz. Makyaj yapma tekniklerini doğru uygulayarak bunu başarabilirsiniz.
Küçük göz tipine sahipseniz açık tonları kullanarak gözlerinizi olduğundan daha büyük gösterebilirsiniz. Farınızı gözlerinizin orta kısmına uygulayın. Maskarayıda kirpiklerinizin orta kısmına sürün. Bu işlem göz bebeğinizin daha yoğun görünmesini sağlayacak.
Dar bir göz kapağına sahip olanlar isepastel tonlarındaki farlarını ve eyelinerlarını göz kısmının dışına doğru uygulamalıdırlar. Bu sayede dikkatler o bölgeye çekilmiş olur. Gözün iç kısımlarını ve göz pınarlarını kendi rengine bırakmanızda fayda var. Bir kat maskara uyguladıktan sonra ikinci katı yalnızca dış kısmındaki kirpiklerinize uygulayın.
Gözleriniz birbirinden uzak ise farınızı kaşın alt kısmından gözün iç kısmına doğru uygulamak gerekir. Gözleriniz birbirinden uzak ise farınızı kaş altlarından gözün dış köşesine doğru uygulamalısınız. İç köşelere doğru ise koyu tonlarla gölgelendirme yapın.
Rötuş uygulamasında ise likit fondöten veya renkli nemlendiriciler tercihiniz olsun. İnce yapıları syaesinde kolayca dağılan bu ürünler cilt tonunuzu düzeltmeye oldukça yararlı olur. ışığı yansıtan pigmentlere sahip makyaj ürünleri ile parlak bir görünüm sizleri bekliyor.Sivilcelerinizi kapatmak için köpük kapatıcılar kullanın. Bu kapatıcılar sivilcenizin üzerinde kalıp gibi durmuyor. Sivilcelerin kırmızı görüntüsünü yok ederek daha güzel bir görünüm ortaya çıkartıyor.
Yağsız bir fondöteni salisilik asit içeren nemlendiriciyle karıştırarak kullanabilirsiniz. Böylece nemlendirici sivilcelerle savaşırken siz de yağlanmayan, tek renk bir cilde sahip olmuş olursunuz.
Dudaklarınıza rujunuzu sürdükten sonra dudak kaleminizi sürün. Elinizler bu iki rengin (dudak kameli ve ruj rengini) birbirinde karışmasını sağlayın. Daha doğal bir görünüm elde etmiş olursunuz.
Üst dudak ortasında bulunan kıvrım yerine hafif aydınlatıcı sürün. Bu sayede ışığı daha iyi yansıtarak dolgun dudak görünümü sağlamış olursunuz. Dudak renginize en yakın ışıltılı parlatıcıyı alın ve alt dudağınızın ortasına dokundurun.

lettogrand-yatakbasi

makyaj-stilleriAlıntı metin

Aşağıdaki Konular ilginizi Çekebilir

Bayan giyim dekorasyon fikirleri yemek tarifleri bayanların en sevdiği konular bayancatrendler.com'da

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir